Een kangoeroewoning bestaat uit twee zelfstandige woningen (met een eigen voordeur), die met elkaar verbonden zijn door een trap of tussendeur. Kangoeroewoningen zijn zeer geschikt voor mantelzorgers die vlakbij degene(n) willen wonen voor wie ze zorgen. De mantelzorger(s) wonen in de hoofdwoning en degene die de zorg ontvangt woont in de buidelwoning, die vaak wat kleiner is.
Woonwaard heeft zes kangoeroewoningen (in het flatgebouw Zonkant, aan de Melis Stokelaan in Alkmaar).
Twee huishoudens
Beide woningen hebben een eigen entree en zijn onderling met elkaar verbonden door een binnentrap. Dit maakt de woning bijzonder geschikt voor twee huishoudens bij wie er een zorgrelatie is of kan komen. Bijvoorbeeld voor mensen die overwegen om een ouder of ander familielid in huis te nemen. Mensen die behoefte hebben aan zorg, toezicht of begeleiding kunnen hier zelfstandig wonen, terwijl zij én hun familie of mantelzorgers ieder een eigen woning hebben.
Is een kangoeroewoning net wat u zoekt? Bel Woonwaard voor meer informatie over beschikbaarheid. Ons telefoonnummer is (072) 527 6 527.